konfigurátor výrobkov
  • utorok | 25.január 2022
  • | dnes: Gejza
  • | zajra: Tamara

MIKLAN - GAS - detailná špecifikácia

MIKLAN - GAS

setrny k prirodnym zdrojom rodinny dom miklan - gas

Mikropočítačový riadiaci systém určený pre regulácie a monitorovania teploty plynu

naspäť ...


MIKLAN-GAS - Systém regulácie a monitorovania teploty plynu

Modul MIK05LAN obsahuje riadiaci program MIKLAN-GAS na meranie teplôt, tlakov, získavanie stavov a následne zabezpečenie udržiavania teploty plynu prostredníctvom akčných členov - kotle, čerpadlá - s možnosťou hlásenia havarijných a poruchových stavov definovaných prevádzkovateľom.

Modul monitorovania a regulácie teploty plynu – do riadiacej jednotky prichádza informácia o aktuálnom stave výstupnej prevádzkovej teplote plynu, podľa ktorej prebieha regulácia ohrevu prostredníctvom kotlovej kaskády a riadením výkonu obehových čerpadiel. Systém zabezpečí prvotný nábeh ohrevu na nastavenú teplotu (napr.40°C) kotlového okruhu – teplotný snímač na vodovodnom okruhu. Následnou reguláciou výkonu čerpadiel systém zabezpečí teplotu plynu podľa nastavenej požiadavky prevádzkovateľa v rozpätí -10°C / +10°C.

Modul MIKLAN-GAS – je vybavený adaptívnym PID regulátorom. Ovládanie a zobrazovanie v systéme je zabezpečené pomocou alfanumerického podsvieteného štvorriadkového LCD displeja a 8 ovládacích tlačidiel. Na displeji je možno zobraziť všetky merané a regulované veličiny, reálny čas a ďalšie údaje o prebiehajúcom procese. Pomocou tlačidiel a displeja je tiež možné nastaviť všetky požadované hodnoty regulácie.

Prevedenie: samostatné , do rozvádzača .CELKOVÉ/MESAČNÉ/DENNÉ/ONLINE prístupy od 1.2.2011